T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / KARŞIYAKA - Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi

Haberler

Haz

53.TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Finalinde öğrencimiz Çağan KOSKA 1.olmuştur.

Ağu

Haz

TEKNOFEST 2021 yarışması İnsanlık Yararına Teknoloji alanında Sağlık ve İlk Yardım Lise kategorisinde "Radyasyonsuz Bebek Mamaları" projesi ile başvuru yapan öğrencimiz Beyza Özkundakcı ve danışman öğretmenimiz Demet Erol Oruncak ön elemeleri geçmiştir. Takımımıza final yolunda başarılar dileriz.

Haz

May

Atakent Anadolu Lisesi olarak gerçekleştirdiğimiz müzelerle ilgili yaptığımız "Anaokulundan Üniversitesiye Haydi Herkes Müzeye!" projemizde öncelikle bizleri koordine eden  okulumuzun Müdür Yardımcısı İlknur DEMİRALP,Görsel Sanatlar öğretmeni Neşe ÖZYAVUZ ve rehber öğretmeni Nilufer SAL.Projemizin Üniversite kolunda bize destek veren 

Prof.Dr. Bahriye GÜLGÜN (Ege Ünv. Zir. Fak. Peyzaj Mim. Böl.),Dr. Öğr. Üyesi Emine SEZER (Ege Ünv.Rektörlüğü Sosyal Sorumluluk Projeleri Koordinatörü),Arş. Gör. Hatice ULUER (Ege Ünv.Rektörlüğü Sosyal Sorumluluk Projeleri Koordinator Yrd.).

Anaokul-ilkokul-ortaokul kollarında destek veren:Menemen Sevinç Anne Anaokulu Müdiresi Melek Balseven TAYLAN,Özgiller Dalan İlkokulu Sınıf Öğr. Umut Cemgil AKKAYA,Nebahat Arslan Karadavut İlkokulu Anaokulu Öğr. Kıymet ÖZCAN,Çiğli İzzet Gökçimen Ortaokulu  Görsel Sanatlar Öğr. Güzin VURSAN ve sunumu hazırlayan Atakent Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencilerinden Alba Alkım KARATEPE,Özge Nehir EREY,Melike KEBAPCI.Bu sunumu anaokul ve ilkokul düzeyindeki kardeşlerimiz için hazırladık.Hazırladığımız sunumda müze kültürünü, müzenin ne olduğunu,müzede uyulması gereken kuralları hep birlikte eğlenerek öğretmek istedik.Sorulu-cevaplı online bir sunumdu.Hepimiz oyuncaklarımızla,hikayelerimizle birlikte çok eğlenceli bir tanışma gerçekleştirdik.Sergiledikleri heykel pozları hepimizin yüzünü güldürdü.İnmeyen parmaklarıyla bize ne kadar öğrenmeye hevesli bir neslin gelmekte olduğunu gösterdiler.Hepsiyle gurur duyuyoruz.Ve bu projede destek veren her bir öğretmenimize,arkadaşımıza ve heyecanla katılan küçük kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.

May

Okulumuzun müdür yardımcısı İlknur Demiralp ve yetkili öğretmenlerimiz Özden Bildirici, Cem Acar ve Sevinç Örer ile birlikte, okulumuz Erasmus proje koordinatörü Arife Bilgiç'in başlattığı, İtalya'nın ev sahipliği yaptığı, 24 Mayıs'ta başlayıp üç gün süren Erasmus Ekoloji etkinliğine katıldık. İlk gün etkinliğe katılan okullar kendilerini ve ülkelerini tanıtan sunumlar yaptılar. Daha sonra puzzle etkinliği yapıldı. İkinci gün her okul kendi ülkelerindeki doğal yaşamı anlatan sunumlar yaptılar. Günün sonunda fotoğraf yarışması yapıldı. Üçüncü gün ise Sicilya'nın geleneksel at arabası süslemeleri ile ilgili Workshop etkinliği düzenlendi. Üç gün boyunca çok keyifli etkinlikler yaptık ve farklı kültürler hakkında yeni şeyler öğrendik. Erasmus etkinliğinin bize çok şey kattığını düşünüyoruz!

May

Nis

2021 İZMİR İNTERNET HAFTASI NEDENİYLE GELECEĞİN MESLEKLERİ İSİMLİ SEMİNERLERİMİZ OLACAKTIR.TÜM ÖĞRENCİLERİMİZ DAVETLİDİR..

https://www.izmirinternethaftasi.org/

Mrt

Mrt